5 dôvodov, pre ktoré si emailový klient Spark získal moje ♥️

Veľa krát, keď som sa bavil s ľudmi som bol prekvapený, aké rôzne aplikácie existujú. Niektoré som vyskúšal, niektoré nie. Niektoré som si zaužíval, niektoré nie. Je ale pár aplikácií, ktoré používam naozaj denne. Dnes by som Vám chcel predstaviť aplikáciu Spark. Minule to bol Notion, dnes Spark 🙂 Aplikáciu, ktorú používam naozaj každý deň. A poviem vám, prečo by ste si ju mali stiahnuť aj vy! Ušetrí vám koooopec času…

Aplikácia Spark

Meilový klient. Ak používate mac, toto musíte mať! Ako by povedala moja manželka – to je must have! 😀 aU nás vo firme je to prvá vec, ktorá sa inštaluje do PC. Je free a je to extrémna pomoc ak pracujete s meilami denno denne. Takto, všetko som samozrejme nepreskúmal ale doteraz som nenašiel premožiteľa. Všetko čo potrebujem zvládne na 100%. 

Spark - meilová aplikácie

Extra jednoduché nastavenie meilu

Úplne základná a geniálna vecv Sparku, že nemusíte zadávať žiadne SMTP, žiadne nastavenie meilov (ak máte firémny napr. michal@cvaknito.sk a pod.). Proste zadáte meil, heslo a systém Vám všetko natiahne. Neviem ako vy, ale mňa táto úplne úvodná časť dokázala celkom slušne potrápiť 🙂 Len taký tip – prv si musíte zadať GMAIL účet – huncúti! Neviem prečo, ale ak si zadáte ako prvý firémny, nepôjde to. 

Všetko v jednom a rýchlo

Ďalšou fantastikuš vecou je, a priam nadväzuje hore na túto infošku moju hore uvedenú – že ak si stiahnete aplikáciu do mobilu, boom.  Všetky, ešte raz zopakujem – VŠETKY kontá, ktoré ste si prvotne vytvorili sa Vám synchronizujú. Geniálne. Predstavte si, že máte Mac, iPad, iPhone a napríklad ešte doma aj statický iMac. Koľko času Vám to ušetrí pri zadávaní ručne SMTP atď…kvantum! Fakt sa na to nechytá ani náhodou žiadna apka, ani tá applovská.

Delegovanie

Ďalšou skvelou vecou je, že si meili môžete delegovať. Bežne ak treba, tak meil preposielate však ? V Sparku si vytvorite grupu (skupinu) a pekne zdieľate meili zákazníkov s ostatnými kolegami. A tým to nekončí. Pod tým meilom viete komunikovať, posielať súbory a nakoniec aj komunikovať so zákazníkom. Všetci, ktorý zdieľajú tento email vidia, že čo zákazník či klient píše a vedia mu priamo odpísať. 

Perfektný príklad je napr. reklamácia alebo komunikácia s dodávateľom. Zákazník napíše ohľadom reklamácie, ktorú riešil kolega. Vy kolegu pridáte do konverzácie, v chate si všetko vysvetlíte a nakoniec mu vy alebo kolega či kolegyňa odpoviete. Ak odpovie späť alebo bude nespokojný, všetko vidíte. Veľmi dobrá vecička.

Spark - zdieľanie meilov teame

Šablóny emailov

Ďalšou skvelou vychytávkou sú šablóny emailov. Robíte stálu tú istú vec dookola ? Použite šablónu. Poviem zase môj príklad. Máme eshop Cvaknito.sk a aj keby sme veľmi chceli, niekedy sa tovar proste po ceste poškodí k zákazníkovy poškodí, alebo pošleme niečo my zle, alebo je proste zákazník len nespokojný. A samozrejme písať stále dookola to isté, alebo si to kopírovať z poznámok nejaké správy mi proste nepríde efektíne. Dá sa áno. Ale prečo to robiť, ak to ide jednoduchšie ?

Preto existuje v aplikácia Spark možnosť vytvoriť si šablónu a úplne jednoducho ju vložiť do meilu. 3 sekundy, send a hotovo. Takto by Vám to trvalo 2-3 minúty a aj to by ste mohli spraviť tvrdku. Čo mne sa darí celkom dobre :))

Spark - ako použiť šablóny emailov

Posielam názornú ukážku. Sami uznajte, že je to síce úplne jednoduchý meil, ale treba Vám ho spracovať a navyše ešte klikať niekde po webe a hľadať formulár. Za mňa to je fantastikuš riešnie. A samozrejme si viete tie šablóny vytvoriť koľko len chcete. Potom prípadne len zmeniť niečo v texte a je to. Všetko si to viete pekne editovať, upravovať, vkladať fotky, no čo len chcete 🙂

Odoslať neskôr a odložené meili

Z jednou posledných vecí, prečo si meilový klient Spark chytil moje ♥️ je, že môžete posielať meili opozdene. Neviem ako na Vás, ale na mňa nepôsobí dobre, ak dostanete meil od firmy o 11-tej v noci. Vidíte, že to je one man show a to proste ja nechcem, aby si o nás mysleli zákazníci.

Kedže začíname o 8-mej, tak aj keď odpisuje večer, tak nalánujem odoslanie meilu na 8:00 ráno. Vyzerá to profi! Ľudia sa cítia výnimočne, že hneď sme im ako prvým a to hneď o 8-mej ráno odpísali, no nie ? 🙂

Spark - odosielanei meilov neskôr

Ešte jednou skvelou vecou v rámci nejakého “plánovania” meilov je odloženie meilov na neskôr. Tak napríklad. zákazník sa informuje, kde ma balík. Napíšte, že to zistíte, ale samozrejme čakáte na odpoveď od kuriérov atď – ak sa napr. stratil a to trvá pár hodín. Meil nechcete mať celý deň na očiach ako nevybavený, preto si ho preplánuje napr. o 5 hodín neskôr. Dovtedy odpoveď dostanete, vybehne upozornenie na odložený meil a všetko je raz-dva vybavenô 🙂

Ja tento odklad používam ešte na tlačenie faktúr, platieb atď…ak cez víkend alebo ak niesom už v kancelárií príde niečo na vytlačenie, preplánujem si to na druhý deň aby mi to vybehlo. Ak to vybehne, môžem hneď tlačiť. Samozrejme papier z tlačiarne 😀

Zhodnotenie emailové klienta – Sparku

Spark má ešte veľá vecí, ktoré sú perfektné na použitie. Napr. podpisy, zmenšovanie veľkých fotiek ako prílohy na menšie, ľahšie posielateľné prílohy. Ďalej si tam viete integrovať rôzne ďalšie aplikácie a posielať sa meili tam – napr. články atď. Je to fakt podarená aplikácia. Za mňa má 10 z 10 bodov.

A čo vy ? Akú aplikáciu používate na posielanie emailov ? Napíšte do komentu 🙂

1 komentár k “5 dôvodov, pre ktoré si emailový klient Spark získal moje ♥️”

Vložiť komentár