TickTick – výkonná aplikácia na plánovanie

TickTick aplikáciu sme vo firme používali naozaj dlho. A myslím si, že je to jedna z najlepších aplikácií na plánovanie, akú je na trhu dostupná. Nieje tak sofistikovaná a ako napr. Notion.

ALE je rýchlejšia. Má naozaj vychytané uživateľské prostredie a všeobecne sa s ňou pracuje veľmi dobre.

Ak napr. nič nebudete delegovať (vo veľkom), inač povedané robíte si len sám veci pre seba, je to naozaj parádna aplikácia.

Poďme sa na to teda pozrieť čo aplikácia TickTick (nie TIK-TOK), dokáže. A HLAVNE ako to využiť pre seba.

2 verzie FREE-čko vs. Plateníčko

Je to tak. Aj táto plánovacia aplikácia je free ale aj v platenej verzi.

K tomu by som možno len dodal, že ako free vám možno bude na úvod určite aj stačiť. Je tam toho naozaj kopecčo môžete využívať.

Hlavná nevýhoda, a prečo si myslím, že ak si TickTick nainštalujete tak potom upgradujete na platenú verziu, je možnosť vytvárať priečinky.

Vo free verzii je ich asi len 3ks. Čo je za mňa dosť málo. Na druhej strane platená verzia NEstojí majland. Nie nie veru. Stojí buď 3,49€ mesačne alebo 30,99€ ročne. A povedzme si, že na to všetko čo do dokáže, to fakt nieje veľa.

Medzi najlepšie vychytávky TickTicku- patrí:

  • Hlasovky – podržaním “+” v aplikácií na nahrajete hlasovku.
  • Poslanie emailov do TickTick. Ako radšej som za vybavenie meilov hneď, ale zase možno ak to niekto využije…prečo nie 🙂
  • Nastavenie trvania úlohy. Úlohu si nastavíte napr. že má začať 14:30 a skončiť 17:00. Zaujímavá funkcia.
  • Opakujúce sa úlohy. Opakuje sa Vám stále jedna úloha ? Napr. chodíte behať, cvičiť, alebo len chcete napr. niečo napísať ? Potom si môžete práve označiť opakovanie úloh. Za mňa jedna z najlepších vecí na TickTick!
  • Veľmi šikovná vec, je pomodoro. Kto nepozná – hanbite sa! 😅 Ale nie… je to šikovný časovač, vďaka ktorému si nastavite napr. 25 minút prácu a 5 min oddych. Nastavíte si úlohu, ktorú chcete splniť, spustíte časovaťa do toho si pustíte zvuky napr. mora (tiež z TickTick). Hecnuto to spravili!
  • Keď som hovoril, že na spoluprácu to úplne nieje, tak si za tým stojím, napriek tomu, že si viete zdieľať zoznami, zadať úlohy či vidíte aktivity vašich kologev. No na komplexné spluprácu to zamňa stále nieje :/
  • Na čom som ešte zabudol a to je v TickTicku celkom zaujímavo spravené sú tagy, čiže značky a ich triedenie. Ako to je celkom premakané. Viete si spraviť dokonca tzv. inteligentný zoznam a tam filtrovať napr. rok 2022 – články – koncept – Peter. Čiže zobrazia sa všetky články, ktoré sú označené pre Peťa v roku 2022 a sú nedokončené. Perfektná vec, ALE využijete to ? 🙂

Záver

No čo by som ešte dodal ? TickTick je naozaj dobrá aplikácia na riadenie času. A ako hovorím, ak ste sám, posledný mohykán, potom si ju určite stiahnite aspoň na skúšku. Ak ste mohykáni viaceri, potom radšej mrknite na Notion, to je delo pre skupiny. 27x zložitejšie ale delo.

PS:

TickTick aplikačka je skoro na všetky zariadenie. Mac, iPhonu, Watsh, Android, Windows, Linux, klasický webový prehliadať a nájdete aj rozšírenie na Chrome, Firefox, Outlook a gmail.

A čo ty? Čo používaš na plánovanie ? Vylej si ❤️ v komentári 🙂

Vložiť komentár